חיפוש
  • galit5

קצב ומקצב

עודכן ב: לפני 14 שעות

מבקרים את הספרדים על הקצב שלהם, על הסייסטה של אמצע היום, ויש אפילו שמפרשים זאת כעצלנות. האמת היא שהעובדה שאתה מתאים את הקצב לסביבה, לערכים שלך ולאקלים שבו אתה חי כל כך נכונה בעיני. השמש זורחת ב7:00 בבוקר ושוקעת ב21:30, הטמפרטורות, לפחות בקיץ, נעימות מאוד עד הצהריים המאוחרים כששיא החום ב19:00 בערב ולפעמים מאוחר יותר. שימו לב לריצוף ברחובות, כמעט כולם מחופים גרניט וזו סופחת את החום ולכן הוא נוכח גם בלילה. היום ארוך מאוד כך שאפשר להספיק ולראות גם עם הפוגת אחר הצהריים.


אז כמה עצות פרקטיות:

אם יש לכם גמישות לגבי מועד הנסיעה הייתי נוסעת ביולי או בספטמבר עם עדיפות לאחרון. באמצע אוגוסט המדריליאנים בחופש וחלק מהעסקים נסגרים (דווקא הפחות מתויירים ומעניינים). הייתרון בתקופה זו הוא שאפשר יותר בקלות להזמין כרטיסים למוזאונים, הופעות ומסעדות. בספטמבר יש תחושה של התחדשות, מקומות נפתחים, הצגות, פסטיבלים ותערוכות. את הימים במדריד הייתי מתאימה למקצב המקומי - להם כבר יש ניסיון!!! את תחילת היום מבלה בחוץ, אחר הצהריים במוזאונים, בקניות בגרנד ויה או בסמטאות הריקות (אם בא לכם אותן רק לעצמכם). חוזרת למלון לנוח ויוצאת, או כמו שאומרים בספרדית Salir de la noche , לבלות את הלילה. לפנות ערב, שזה 20:00 בערב בתי הקפה מתמלאים והרחובות שוקקים. רב המסעדות נפתחות לארוחת ערב בסביבות 20:30. בסופי שבוע מומלץ להזמין מקומות מראש כשהספרדים נוהגים לאכול ב21:00 וצפונה. בכל פעם שהזמנו מסעדה ל20:30 היינו לבד!!! ואם בא לכם ממש להכנס לאווירה, עזבו את הטלפון, שבו לכמה שעות בפלאסה עם כוס בירה או יין וכמה טפאסים, תביטו סביב או בבן הזו שלכם, פשוט תהיו.


הרחובות והאתרים המרשימים, מבנים, כירכרות, פלסות מרשימים מאוד גם בלילה. אז אחרי שישבתם ונחתם כמה שעות לכו לאיבוד ברחובות הקטנים, לכו אחרי האורות, גם של הבנינים וגם של המסעדות (שלא נראות במהלך היום) כל רחוב מזמן הפתעות חדשות.
0 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

סופ"ש גלריות פתוחות

ספטמבר סימן פתיחת תקופה של שלל ארועי אמנות מקומית ותרבות בכלל. סופ"ש גלריות פתוחות זימן מפגש עם אמנות ספרדית ועם האמנים עצמם או לפחות עם מי שמייצג אותם. בכל פעם שנכנסנו לגלריה הופתענו מהיחס והליווי הא